Біль втрати

 

З сумом сповіщаємо, що 27 січня 2020 року на 81 році життя зупинилося серце народного артиста України Селезньова Віталія Євдокимовича, художнього керівника театру (1986-2016 рр.). Актор, режисер, драматург, поет, наставник… 55 років вірою й правдою служив театральному мистецтву, своєму єдиному рідному Вінницькому театру…

Віталій Євдокимович народився у м. Ізюмі Харківської області 20 серпня 1939 р. Служив у Вінницькому театрі з 1961 р. після закінчення Харківського інституту театрального мистецтва.

Пройшов творчий шлях від актора, асистента режисера до головного режисера, народного артиста України, художнього керівника театру. Продовжувач традицій свого наставника Ф.Верещагіна, Віталій Євдокимович став визнаним майстром сцени, режисером-постановником, створив понад 90 вистав для юного та дорослого глядача. «Бравий солдат Швейк» В.Лукашова, «Мірандоліна» К.Гольдоні, «Дванадцята ніч» В.Шекспіра, «Плаха» Ч.Айтматова, «Здрастуйте, наші татусі» Р.Откаленка, «Поминальна молитва» Шолом-Алейхема, «Камінний господар» Лесі Українки, «Баядера» І.Кальмана, «Ревізор» М.Гоголя, «Шалений день, або Одруження Фігаро» Бомарше, «Анна Кареніна» за Л.Толстим, «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ’яненка, «Назар Стодоля» Т.Шевченка стали улюбленими виставами глядача, гідно оцінені театральною громадськістю та пресою.

Ним інсценізовано низку прозових та віршованих творів, серед яких «Маруся Чурай» Л.Костенко, «Мазепа» Б.Лепкого, «Маленький принц» Екзюпері.

Побачили світ дві його книги, до яких увійшли прозові, віршовані та драматичні твори, серед яких «Осіння мелодія», «Незакінчена історія»,  «Смертельний трюк», «Софія», що успішно були представлені й на кону театру.

У 1993р. за ініціативи та під керівництвом Віталія Євдокимовича створено театральне відділення при Вінницькому училищі культури та мистецтв імені  М.Леонтовича. Як керівник курсу, талановитий педагог і наставник готував фахівців для поповнення трупи театру. І сьогодні його окрилені учні творять історію театру.

Вів активну громадську роботу. 

Щирі співчуття близьким і рідним…Вічна пам’ять…