Летюча миша

Перлина віденської оперети

З п’ятнадцяти оперет, створених Йоганом Штраусом (сином), найпопулярнішими є «Циганський барон» та «Летюча миша». Кілька поколінь насолоджуються його життєрадісною музикою.

Здається, кожному, хто залюблений у мистецтво, відома «Летюча миша» та її автор. Невигадливий сюжет не варто й нагадувати. Набір розіграшів, дотепність брехні і плетиво непорозумінь, в які потрапляють два друга, комерсант Генріх Айзенштайн і директор театру Фальк.

Основою сюжету «Летюча миша» стала п’єса Анрі Мельяка і Людовіка.Галеві «Бал у святвечір, або Годинник з боєм» («Ревельон»), яка надихнула композитора на створення оперети. Можна лише уявити, з яким задоволенням він творив, якщо закінчив її за шість тижнів (або 42 ночі, адже писав переважно ночами!)

Від першої прем’єри (5 квітня 1874р.) минуло чимало часу. Оперета зазнала і хвилини розчарувань, її не жалувала й критика, називаючи «попурі з мотивів

вальсів і польок». Та визнання й тріумфальне життя розпочалось уже за декілька місяців після першого знайомства з твором. До слова, один із авторів відгуків в газеті «Morgenpost» колись тонко відзначив, що «в партері можна було заробити морську хворобу — через погойдування публіки в такт чарівним звукам». Майже через 100 років на Ленфільмі режисер Ян Фрід зняв однойменний музичний фільм (таки шикарний! А які актори!).

Отож, нехай і наші глядачі в очікуванні нових емоцій насолоджуються музикою геніального композитора, яка передає особливу атмосферу радості, й передчуття свята… і, звичайно, грою акторів… Відчувають тепло родинного вогнища, чистоту думок і душевний спокій. І народжується віра у справжні почуття, красу, щастя… адже ми прагнемо цього розумом і серцем.

Прем’єра відбулася 21 вересня 2017 р.

Генріх Айзенштайн — н.а.Укр. Анатолій Вольський
Розалінда, його дружина — н.а.Укр. Ірина Швець, Ольга Буга
Адель, їхня служниця — Світлана Басовська
Альфред, закоханий у Розалінду — Володимир Холкін
Фальк, директор театру — Сергій Мазур
Блінд, адвокат — Олександр Радько, Роман Хегай-Семенов
Орловський, князь — Сергій Бабійчук

Амедей, прокурор — Богдан Костюк
Амалія, його дружина — н.а.Укр. Клавдія Баріл
Лотта, їхня донька — Єлизавета Гриценко
Франк, директор в’язниці — н.а.Укр. Валерій Прусс
Черговий у в’язниці — Микола Коломієць
Помічник чергового — Сергій Бондарчук
Лісничий — Володимир Олефір

Й. ШТРАУС «ЛЕТЮЧА МИША»

 Лібрето М.Ердмана, М.Вольпіна

Режисер-постановник — н.а.Укр. Таїса Славінська

Художник-постановник — Сергій Ридванецький

Костюми — Наталя Ридванецька

Балетмейстер — з.а.Укр. Діана Калакай

Диригент — Олена Близнюк

Концертмейстер — Маргарита Дворницька

Хормейстер — Оксана Марчук

Художник зі світла — з.п.к.Укр. Анатолій Мельник

 Світлини — Віктор Кравченко

seo текст