Лісова пісня

Л.УКРАЇНКА

«ЛІСОВА ПІСНЯ»

Міф з прадавніх часів

Лауреат Премії Кабінету Міністрів України ім.Лесі Українки за 2010 рік.
https://www.youtube.com/watch?v=Mdlv_DG8bQg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3eZ32Kxu4CghS4_kXPay4Hu-KNKyXSO4ns605JKez50Zwd7SOHotS_bX0 У червні 2009р. виставу було представлено на Міжнародному фестивалі «Сцена людства» у Черкасах та у вересні 2011р. на Всеукраїнському фестивалі за творами Лесі Українки у Луцьку

З часу свого народження в Кутаїсі, драма-феєрія „Лісова пісня” Лесі Українки надихала на творчість багатьох талановитих митців: художників, музикантів, поетів, драматургів, режисерів.

Вистава, яку ми пропонуємо, про всіх нас і про кожного зокрема, адже драма розповідає про красу людських почуттів і загубленість духовного гноблення, про необхідність збереження гармонії між людиною та природою. Як добре, що про складне можна говорити так просто: про любов Божу до нас, про друге народження в духові, про те, що «тепер не я живу, але живе в мені

Христос» (Апостол Павло), про жертовність, про вогонь кохання, розлуки, про вічні вогні вічності… Як добре! “Метеликом летить душа – лови!”

Мрія здійснилась з досвідом, акторським і режисерським. Та хотілося відійти від хрестоматійного сприйняття Лесі Українки. «Ми вирішили повернутися до витоків народу, прадідам, міфам, коли люди боялися наступити на метелика, знаючи, що в ньому дух живе, на травичку, просили вибачення в дерева. За часів язичництва вони настільки в усе це вірили, оточуючи себе міфами, легендами і всілякими духами”.

Сама постановка через велику кількість пластики і сцен, пов’язаних з обрядами древніх слов’ян, зайняла багато часу. Продумувалось усе: і трипільські орнаменти на декораціях, руни добра і багатства на одязі з натурального льону, весільних рушниках і, звичайно, гра світла, яке, як повноцінний актор, виконує неабияку роль.

Дійові особи та виконавці:

Мавка – з.а.Укр. Наталя Шолом

Душа Мавки — Ірина Рибак

Лукаш — Максим Какарькін, Роман Хегай-Семенов

Мати Лукашева — н.а.Укр. Лідія Бєлозьорова

Килина — Наталя Білозор

Дядько Лев — н.а.Укр. Анатолій Вольський

Лісовик — з.а.Укр. Володимир Постніков, Олександр Радько

Перелесник — Віталій Рибак

Водяник — Богдан Костюк

Куць — Михайло Крисов, Артур Константинов

«Той, що греблі рве» — Андрій Богданов

«Той, що в скалі сидить» — Сергій Бондарчук

Русалка — Анна Положенко

Русалка Польова — Ольга Буга, Світлана Басовська

Юнаки та дівчата, лісові істоти — актори театру

Режисер-постановник — н.а.Укр. Таїса Славінська

Художник-постановник — Анатолій Пеньковський

Балетмейстер-постановник — з.а.Укр. Діана Калакай

Костюми — Олена Опольська

Художник зі світла – з.п.к.Укр. Анатолій Мельник

Музика етно-хаос гурту «ДахаБраха» під керівництвом Вл.Троїцького.

Сопілка — Роман Хегай-Семенов

Світлини — Віктор Кравченко

«Лісова пісня» вкотре переконала глядачів Чернівців, Черкас, Луцька у силі вінницької трупи. Режисер-постановник говорить, що секрет простий: головне, щоб уся трупа, працюючи над спектаклем, жила, як єдиний організм, як пташина зграя, як риб’ячий косяк: один вліво, і за ним — усі. І, як результат, — міф з прадавніх часів — лауреат Премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки за 2010 рік. Відзначено режисера Т.Славінську, художника А.Пеньковського, освітлювача А.Мельника, балетмейстера Д.Калакай і виконавицю ролі Мавки Л.Остапчук. І це не дивно. «Вистава не зведена ні до замилування минувшими звичаями, ні до мелодраматичності кохання, ні до позірної дидактики добра і зла. Вона створила глядачеві можливість відволіктися від стрімкого темпу сучасного буття (що почасти підмінює життя!), дала нагоду зануритись у національний всесвіт, змусила мимоволі нагадати собі свої таїни, оглянутись на неторкані скарби і зазирнути вперед, врешті дослухатись голосу власної душі», — зазначила доктор історичних наук, викладач ВДПУ ім. М.Коцюбинського, поціновувачка театрального мистецтва, Ольга Коляструк.

Світлана Фицайло (зі статті «То ж дайте мені роль, де вічним є кохання…» Журнал «Вінницький край»).

seo текст